Ameliyatsız, yan etkisiz ve ağrısız bel fıtığı, boyun fıtığı gibi ağrılarınıza GTOS Terapi tek seansta hızlı çözümler sunar.

Spazm Tedavisi

Spazm Tedavisi

Spazm vücudun farklı noktalarında ortaya çıkan ani ve istemsiz olarak kendini gösteren kasılmalar olarak görülmektedir. Yaş ilerledikçe daha sık bir vaziyette de görülmektedir. Bununla beraber de birçok rahatsızlığın da habercisi olarak ifade edilmektedir. En yaygın olarak görülen spazm türü iskelet kasılmaları olarak ifade edilmektedir. Kasların yaralanması, aşırı kullanılması, elektrolit dengesizliği ve su kaybından kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Spazm tedavisi noktasında da farklı farklı metotlar kullanılarak iskelet ya da organlara bağlı olarak görülen kasılmaların giderilmesi söz konusu olabilmektedir. Ancak düzenli ve sıklıkla görülmesi halinde de doktorlara danışılması gereken bir rahatsızlık türü olarak da ifade edilmektedir. Farklı farklı metotlar kullanılarak var olan spazma bağlı hareketsizlik ve ağrı durumlarının ortadan kaldırılması durumu da açığa çıkarak hastalığın giderilmesi noktasında da etkili olmaktadır.

Spazm İlaç Tedavisi

Kronik ve şiddetli bir spazm durumunun ortaya çıkması halinde yıpranmış ya da hasar görmüş olan kaslarınızı onarabilecek ilaçların doktor tarafından verilmesi halinde kullanabilirsiniz. Bu tip kaslara bağlı olarak görülen spazmın daha düşük ağrılar eşliğinde ortaya çıkması ve çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesi durumu ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda da kas spazmlarının potasyum ve kalsiyum eksikliğinden kaynaklı olarak görülmesinden dolayı da doktorların bu tip bir takviye yapabilmeleri durumu da açığa çıkabilmektedir. Spazm tedavisi esnasında kas gevşeticileri ve narkotik ilaçların kullanılması ile beraber de hasar görmüş ve ağrı yapan dokuların onarılmasına dayalı tedavi süreçlerinin gerçekleştirilmesine dair tedavi seçeneklerinin medikal ürünlerin gerçekleştirilmesi ile beraber yeterli bir işlemin gerçekleşebilecek biçimde de var olmaktadır.

Sıcak ve Soğuk Kompres

Spazm görülen bölgeye uygulanabilecek olan soğuk ve sıcak kompresler kasların gevşemesini ve krampların daha hafif bir hale gelmesinde de etkin olmaktadır. Ağrıyan ve kasılan bölgelere sıcak ya da soğuk bez, sıcak su torbası ya da buz yardımıyla bir uygulama ortaya konulabilmektedir. Spazm tedavisi kapsamında da etkin olan bir yöntem olarak da değerlendirilebilmektedir.

Kas Spazmında Egzersizler

Kas spazmının devamlı olarak görülmesi anında fizik tedavi fazlasıyla önem arz eden bir konumdadır. Düzenli olarak yapılan hareketlerle beraber vücudun gevşemesi söz konusu olabilecek ve kramp oluşumu da engellenecektir. Haftada 2 ya da 3 kez gerçekleştirilerek yarım saat ayrılması gereken egzersiz seçenekleri ile kasların güçlü kalması sağlanarak spazm riskinin minimum duruma indirgenmesi olgusu da ortaya çıkan bir sonuç olarak ifade edilecektir.

Beylikdüzü Gtos

Adnan Kahveci Mahallesi Keleş Plaza Kat 4 No 70 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon Numarası

0542 491 27 63

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

E-posta Adresi

info@beylikduzugtosterapi.com