Ameliyatsız, yan etkisiz ve ağrısız bel fıtığı, boyun fıtığı gibi ağrılarınıza GTOS Terapi tek seansta hızlı çözümler sunar.

Siyatik Sinir Sıkışması Tedavisi

Siyatik Sinir Sıkışması Tedavisi

Vücut içerisindeki en uzun sinir olarak bilinen siyatiğin herhangi bir nedenden dolayı tahriş olmasına bağlı olarak görülen ağrıların ve hareket kaybının önemli sorunlar teşkil edeceği görülebilmektedir. Siyatiğe bağlı olarak rahatsızlıklar genel olarak alt omurgada var olan sinirlerin yıpranması ya da sıkışması sonrasında da ortaya çıkabilmektedir. Siyatiğe bağlı olan rahatsızlıkların büyük bir çoğunluğu fıtıksal olarak gerçekleştirilmekte olup; fıtıktan kaynaklı olarak ortaya çıkan bir rahatsızlık olarak da ifade edilmektedir. Siyatik sinir sıkışması tedavisi de bu tip durumların görülmesi aşamasında devreye girmektedir.

Akut Siyatik Tedavileri

Siyatik tedavilerine dayalı kullanımlar genelde ilaç ve egzersizlere dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Aşırı etkili ağrı kesicilerin kullanımının yanında yürüme gibi hafif egzersizlere yönelmek de en etkili sonuçları sağlama noktasında etkin kalacaktır. Bunun yanında da soğuk ya da sıcak uygulamaların bölgeye yapılması da ağrıların azalması konusunda yeterli bir uygulama olarak ifade edilmektedir. Ağrı kesici konusunda tercih yapma aşamasında da doktorlara danışılarak yeterli görülebilecek olan ilaçlara yönelmek de en etkili yöntemler arasında var olacaktır. Siyatik sinir sıkışması tedavisi noktasında da bu tip olanakların kullanımında da nitelikli sonuçları sağlayabilecektir.

Kronik Siyatik Tedavileri

Sürekli olarak var olan siyatik sinir sıkışması hastalığı ile mücadele eden kişilerin devamlı olarak önlem içeren programlı bir yaşama tabi olmaları gerekmektedir. Bunun dışında da tıbbi seçenekleri siyatik sinir sıkışması tedavisi esnasında da kullanmak en etkili yöntemler olarak değerlendirilebilecektir.

Kronik siyatik tedavileri arasında bilişsel davranışçı tedavi olanakları da aktif olarak devreye sokulmak durumundadır. Ağrı halinde hastaların ne şekilde davranmasına dayalı bir eğitimin verilerek ağrı kontrolünün sağlaması artı bir durum olarak ifade edilebilecektir. Ağrı durumlarının baş göstermesi üzerine ağrı kesicilere de yönelmek gerekmektedir. Ağrıları kesmeyen ilaçlara dayalı bir durumun oluşması durumunda da cerrahi müdahaleye dayalı bir girişimin meydana gelmesi de söz konusu olmaktadır.

Siyatik Sinir Sıkışmasında Cerrahi Metotlar

Sinir sistemine bağlı meydana gelen sıkışmaların ilaç tedavisi ile ortadan kaldırılamaması halinde son çare olarak cerrahi müdahaleler devreye girmektedir. Bu tip cerrahi müdahaleler arasında var olan lomber laminektomi uygulaması sinirler üzerindeki basıncı azaltmak için uygulanmaktadır. Aynı zamanda da omurganın alt sırtında da genişlemeye de mahal vermektedir.

Diskektomi ise siyatik sinirinin sıkıştığı disklerin kısmi ya da tamamen çıkarılması işleminin uygulanmasını da sağlayarak etkin bir cerrahi uygulama olarak da görülen bir seçenektir.

Beylikdüzü Gtos

Adnan Kahveci Mahallesi Keleş Plaza Kat 4 No 70 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon Numarası

0542 491 27 63

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

E-posta Adresi

info@beylikduzugtosterapi.com