Ameliyatsız, yan etkisiz ve ağrısız bel fıtığı, boyun fıtığı gibi ağrılarınıza GTOS Terapi tek seansta hızlı çözümler sunar.

Migren Tedavisi

Migren Tedavisi

Gündelik hayatı fazlasıyla etkileyerek hastaların faaliyetlerini son derecede faal bir biçimde kısıtlayan migren; kişiden kişiye değişkenlik gösterebilen belirtileri içererek farklı bir semptomu ortaya koyabilen bir hastalık olarak görülmektedir. Gittikçe daha da kötü bir hale gelen migren hastalığı ense ve şakak bölgelerinde şiddetli ağrıların meydana gelmesinin yanı sıra ışığa ve sese bağlı hassasiyeti de ortaya koymaktadır. Bunun dışında migren rahatsızlığından müzdarip olan kişilerin bulantı ve kusma durumları ile karşı karşıya kalmaları durumu olarak görülmektedir. Çok geniş aralıklarla yaşanan bu rahatsızlığa episodemik migren, ayda 15 günden fazla bir biçimde görülebiliyorsa da kronik migren olarak tanımlanmaktadır. Migren tedavisi noktasında henüz kesin bir yöntem ortaya çıkmasa da hafifletici ve rahatlatıcı metotlar da hastalara uygulanabilmekte olan metotlar olarak ifade edilmektedir.

Migren Tedavisinde Neler Kullanılır?

Migren tedavisine kesin çözüm üreten materyallerin henüz geliştirilmediğinden kaynaklı olarak ağrıları ya da diğer belirtileri en aza indirgeyen ve önlem alabilen ilaçların kullanılması konusunda da tavsiye edilebilmektedir. Ağrı kesicilerin yanında migren tedavisi içerisinde epilepsi, hipertansiyon ve depresyon gibi başka hastalıkları tedavi etmek için kullanılan medikal ürünlerin bu rahatsızlık için de kullanılabildiği de görülebilmektedir. Migren tipi ve gerilim tipi baş ağrısı içerisinde en etkili yöntemlerle karşı karşıya kalarak daha rahat bir hastalık sürecini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ancak hamilelik ya da emzirme dönemleri içerisinde migren atakları tutan kişilerin ilaç kullanılması pek fazla önerilmemektedir. Bunun yerine doktora giderek en uygun ilaçlara yönelmenin faydası olabileceğini görebilmek de mümkün olabilecektir.

Migren Tedavisinde Estetik Yöntemleri

Migren hastalığına bağlı olarak sadece ağrı kesici ilaçlar kullanılmamakla beraber estetik alanında var olan faaliyetlerden de yararlanılmaktadır. Migren tedavisi konusunda kullanılan estetik yöntemleri arasında başı çeken en etkili yöntem olarak botoks görülebilmektedir. Botoks kas gevşetici bir özelliği de içerisinde barındıran bir yöntem olarak ifade edildiğinden dolayı uzun zamandır baş ağrısı çeken ve ilaç tedavilerinden fayda göremeyen kişilerin yönelebileceği bir eylem olarak ifade edilmektedir. Migren tedavisi noktasında kullanılan son yöntem olarak da görülen botoks tedavisi ile var olan kasların rahatlamasına bağlı olarak ağrıların az da olsa hastalık evresinde dinmesi durumu ortaya çıkabilmektedir. Aynı zamanda da migrene bağlı olarak ortaya çıkan olumsuz bir yaşam dönemini de engelleyerek hastaların gündelik işlerini gerçekleştirme konusunda da nitelikli bir tedavi yöntemi olarak da adından söz ettirecek uygulamadır.

Beylikdüzü Gtos

Adnan Kahveci Mahallesi Keleş Plaza Kat 4 No 70 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon Numarası

0542 491 27 63

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

E-posta Adresi

info@beylikduzugtosterapi.com