Ameliyatsız, yan etkisiz ve ağrısız bel fıtığı, boyun fıtığı gibi ağrılarınıza GTOS Terapi tek seansta hızlı çözümler sunar.

Kireçlenme Tedavisi

Kireçlenme Tedavisi

İlerleyen yaşlarda görülen osteartrit yani kireçlenme rahatsızlığı vücudun farklı farklı noktalarında meydana gelerek hareket kabiliyetinin ciddi miktarda azalmasına da neden olmaktadır. Aynı zamanda da hareketlenme anlarında da önemli bir ağrılı sürecin başlayacağının da en büyük göstergesi olarak ifade edilmektedir. Kireçlenme tedavisi içeren çözümlere yönelecek olan kişilerin ameliyatsız bir biçimde de uygun sonuçları elde etmeleri son derecede mümkün olan bir durum olarak ifade edilmektedir. İlerleyen safhalara erişerek ayakta durmanın bile güç hale gelmesi kapsamına ulaşmadan tedavi edilmesi gereken bir hastalık olarak ifade edilmektedir. Bundan kaynaklı olarak da hastalarda kireçlemenin yavaşlaması ve zaman içerisinde gelişmesine mahal verecek olan uzun bir süreç halinde olmaları sonrasında da daha rahat bir biçimde hareket etmelerinin de önünün açılması son derecede mümkün olan bir gelişme olarak ifade edilebilecektir.

Kireçlenme Tedavisinde Egzersizin Yeri

Kireçlenmenin daha etkin bir konumda olmasını engellemek amacıyla spor ve egzersizlere yönelik seçeneklere gereken önemi vermek gerekiyor. Bu konuda da kireçlenme tedavisi kadar etkin bir sonucun ortaya çıktığı da görülebiliyor. Kireçlenme evresinde en ileri safhalara ulaşmadan ve hareket kabiliyetinin tamamen yitirilmesini engellemek amacıyla bu tipte bir girişim içerisinde yer alınabilmektedir. Kireçlenme tedavisinin de daha hızlı bir biçimde de gerçekleşerek hastaların uygun şartlar altında maksimum tedavi olanaklarından yararlanmaları konusunda da başarılı bir yol olarak ifade edilmektedir. Bu sayede de kireçlenmenin durdurulması durumu da söz konusu olarak ifade edilerek; hareket kabiliyetinin eskisi gibi kalması durumu da açığa çıkabilmektedir.

Eklem İçi Enjeksiyon Tedavisi

Kireçlenme için en uygun tedavi yöntemleri arasında var olan eklem içi enjeksiyon metodu; özel bir teknik gerektiren bir işlem olarak ifade edilmektedir. Sodyum hyaluronat maddesinin eklem içerisine dahil edilmesi ile eklemlerin daha rahat hareket etmesi de sağlanabilmektedir. Kireçlenme tedavisi içerisinde en önemli çözüm yöntemleri arasında yer almakta olan bu işlem birer hafta arayla gerçekleşecek olan üç seans dahilinde aktif olacaktır. Aynı zamanda da hastaların bu işlem sonrasında bile sık sık takip edilmeleri gerekmektedir. 3 haftalık bir seans programından sonra enjeksiyon işlemi her yıl bir kereliğine gerçekleştirilebilecektir. Böylelikle de daha aktif bir hareket faaliyeti hastalar tarafından gerçekleştirilecek olup; aynı zamanda da ağrı görülmesi durumu da ortadan kalkabilecek bir gelişme olarak da ifade edilebilecektir. Hastaların uzun vadede rahatlayacağı ve gündelik hayatlarına devam etmesini sağlayacağı bir eylem olarak da görülecektir.

Beylikdüzü Gtos

Adnan Kahveci Mahallesi Keleş Plaza Kat 4 No 70 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon Numarası

0542 491 27 63

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

E-posta Adresi

info@beylikduzugtosterapi.com