Ameliyatsız, yan etkisiz ve ağrısız bel fıtığı, boyun fıtığı gibi ağrılarınıza GTOS Terapi tek seansta hızlı çözümler sunar.

Fibromiyalji Tedavisi

Fibromiyalji Tedavisi

Fibromiyalji adı verilen rahatsızlık aynı zamanda da yumuşak doku romatizması olarak da adlandırılarak tedavi edilebilecek bir şikayet durumu olarak görülmektedir. Vücudun sürekli olarak kronik ağrı ve yorgunluğa sahip olması belirtileri sonrasında da kendini gösterebilmektedir. Fibromiyalji tedavisi konusunda da düzenli ilaç kullanımı söz konusu olabilmektedir. Kendilerini ne kadar uyurlarsa uyusunlar uyumuş hissinde hissetmeyen kişilerin bu hastalığa yakalandıkları da görülebilecek olan bir durum olarak ifade edilmektedir. Tedavi edilse bile herhangi bir stres anında kendini yeniden gösterebilecek bir rahatsızlık olarak da adlandırılmaktadır. Halsizlik ve sabah tutukluğu gibi belirtiler görüldüğünde fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında hizmet veren doktorlara yönelmek de gerçekleştirilmek durumundadır.

Fibromiyalji Belirtileri

Fibromiyalji adı verilen hastalığın belirtileri genel olarak sabah ilk kalkıldığı zaman diliminde ortaya çıkmaktadır. İlk kalkıldığı anlarda vücudun aşırı hassas olduğu görülebilmektedir. Aynı zamanda da aşırı zor uyanmak da bu hastalığın temel sebepleri arasında var olmaktadır. Nefes alma ve kulak çınlaması gibi belirtiler de etkili olarak görülebilmektedir. Stresli zaman dilimlerinde artış gösteren yorgunluk ve depresyon durumu da bu rahatsızlığı tetikleyebilmektedir. Bu tip belirtilerin görüldüğü zaman zarfında da fibyomiyalji tedavisi süreci de başlatılmak durumundadır. Ağrıların artması ya da uyku bozuklukları durumu da sık sık görülerek gündelik hayatı olumsuz yönde etkileyen belirtiler olarak değerlendirilmekte ve kısa sürede teşhis edilmesi halinde de hemen ortadan kaldırılabilecek olan bir durum olarak ifade edilebilecek olan rahatsızlık tipi olarak görülmektedir.

Fibromiyalji Tedavi Yöntemi

Fibromiyalji hastalığına dayalı bir rahatsızlığı bulunan kişilerin doktorlara yönelmeleri gerekse de çok fazla ilaç terapisine maruz kalmaları hastalığın kronik bir konuma erişmesi konusunda da etkili bir detay olduğu atlanmamalıdır. Fibromiyalji tedavisi esnasında ilaç kullanımının yanı sıra stresten uzak durulması da kesinlikle tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda da düzenli uyumak ve egzersizlere de gündelik hayat içerisinde yer vermek en doğru kararlar olarak görülebilmektedir. Bunun dışında da farklı farklı metotlar da uygulamaya konularak her biri en uygun şartları ortaya koyabilecek türdeki tedavi seçenekleri olarak da adlandırılabileceklerdir. Bu tedavi yöntemleri hastalığın derecesine ve doktorun inisiyatifine göre de değişkenlik gösterebilerek; en uygun sonuçları sağlama konusunda yeterli bir durum olacaktır.

 • Bölgesel enjeksiyonlar
 • Ozon tedavisi
 • Elektroterapi uygulamaları (Tens, ultrason tedavisi, enterfrensiyel akımlar, biofeedback ve HVGS)
 • Sıcaklık ajanları
 • Doku masajı
 • Klasik masaj
 • Germe gevşeme eğitimleri
 • PRP( Trombositten zengin plazma)
 • Nöralterapi
 • Proloterapi
 • Manipülasyon

Beylikdüzü Gtos

Adnan Kahveci Mahallesi Keleş Plaza Kat 4 No 70 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon Numarası

0542 491 27 63

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

E-posta Adresi

info@beylikduzugtosterapi.com