Ameliyatsız, yan etkisiz ve ağrısız bel fıtığı, boyun fıtığı gibi ağrılarınıza GTOS Terapi tek seansta hızlı çözümler sunar.

Donuk Omuz Tedavisi

Donuk Omuz Tedavisi

Omuz üzerinde var olan ağrı ve tutulmaya bağlı olarak görülen bir rahatsızlık olarak bilinen donuk omuz; nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı ortaya çıkmaktadır. Ortopedi alanında son derecede yaygın olarak görülen bu rahatsızlık aynı zamanda da adeziv kapsül olarak da adlandırılmaktadır. Tedavi edilse dahi zaman içerisinde tekrarlanabilecektir. İleri safhalarında omuz işlevini yitirecek ve hareket kabiliyeti de kısıtlanabilecektir. Geceleri de genelde ağrı yapacak olan donuk omuz hastalığı kapsamında omuz incinmiş olarak da hissedilmektedir. Donuk omuz tedavisi kapsamında da birçok farklı yöntemler de görülebilmektedir.

Konservatif Tedavi

Konservatif tedavi içerisine hastalar klinik muayene tabi tutulacaktır. Bundan sonraki süreçte de ödem azaltıcı ilaçların yanında eklem enjeksiyonları ve fizik tedavinin uygulanması durumu ortaya çıkabilmektedir. Donuk omuz tedavisi aşamasında ilk önerilecek yöntem olarak görülmekte olan bu metot ile beraber hastaların omuzlarını hareket ettirmeye ve kullanmaya çalışmaya dayalı bir programı da harfiyen uygulamak durumunda kalarak en iyi sonuçlara ulaşabilme amacı gütmektedir.

Kortizon İğneleri

Donuk omuz hastalığı kapsamında omuzda var olan şişme ve yanma hissini azaltmaya dayalı kortizon adı verilen steroid iğneleri kullanılmaktadır. Eklemin içerisine enjekte edilecek olan kortizon iğneleri donuk omuz tedavisinde şişmeyi ve ağrıyı azaltıcı bir etki yaratacaktır. Aynı zamanda da hareket etkisini de biraz daha arttırması bakımından da nitelikli olarak görülebilecektir. Donuk omuz tedavisi kapsamında da genel olarak kullanılabilecek bir yöntem olarak görülerek belli aralıklarla hastalara uygulanarak hareket kabiliyetlerini yeniden kazanmalarına dair bir işlem olarak da ifade edilmektedir. Omuzun durumunu tamamen geçirmese de omuz hareketlerini yapma konusunda da ne kadar ideal bir seçenek olduğunu da gösterebilecek bir metot olarak adından söz ettirebilecektir.

Artroskopik Cerrahi

Donuk omuz hastalığından sorun yaşayan hastaların son çare olarak tedavi yöntemleri arasında cerrahi müdahaleye yönelmeleri gerekmektedir. Donuk omuz tedavisi arasında var olan artroskopik cerrahi metodu ile beraber donuk omuz ekleminde var olan kas ve sinir yapışıklıklarının ortadan kaldırılması sağlanabilecektir. Hızlı bir tedavi yöntemi olarak bilinen söz konusu operasyon sonrasında da hastaların uzun vadede ağrılarından ve hareket kabiliyetlerinden kurtulmaları durumu da görülebilmektedir. Genel anestezi kullanılarak ortaya konulan bu cerrahi müdahale aşamasında da hastaların omuz eklem hareketlerinde herhangi bir sorun yaşamadan eskisi gibi bir yapıya bürünmeleri de kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda da operasyon sonrasında da cerrahi müdahalenin gerçekleştirilmesi de söz konusu olmaktadır.

Beylikdüzü Gtos

Adnan Kahveci Mahallesi Keleş Plaza Kat 4 No 70 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon Numarası

0542 491 27 63

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

E-posta Adresi

info@beylikduzugtosterapi.com