Ameliyatsız, yan etkisiz ve ağrısız bel fıtığı, boyun fıtığı gibi ağrılarınıza GTOS Terapi tek seansta hızlı çözümler sunar.

Diz Ağrısı Tedavisi

Diz Ağrısı Tedavisi

Genel eklem ağrıları arasında var olan diz ağrıları hareket etmeyi fazlasıyla zorlaştıran bir rahatsızlık tipi olarak değerlendirilmektedir. Kireçlenme ya da kemik erimesi gibi durumların akabinde gelişen diz ağrısı tedavisi ile de bu sorunların ortadan kaldırılabilmesine dayalı sonuçları da ortaya koyabilmektedir. Farklı farklı tedavi yöntemlerini yanı sıra düzenli olarak gerçekleştirilecek olan egzersiz yöntemlerinin yanında aynı zamanda da beslenme programlarında düzenlemeye gitmek de bu sorunun ağır ilerlemesine neden olacak olan gelişmeler arasında da var olabilecektir. Diz ağrıları ile yürüme ya da çömelme gibi hareketlerin son derecede zor bir biçimde yapılmasından dolayı bu sorunları gidermek adına tıbbi çözüm aramak adına fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümüne yönelmek en etkili seçenek olarak görülebilecektir. Farklı metot kullanımları ile daha kısa süre içerisinde mutlak sonuçlar da sağlanabilecektir.

Diz Ağrısına Eklem İçin Enjeksiyon Yöntemi

Kıkırdak onarıcı ve eklem içi kireçlenmelerin ortadan kaldırmasında yardımcı olacak olan hyaluronik asitlerin kullanımı ile eklem içi enjeksiyon metodu devreye girmektedir. İntra-artiküler enjeksiyon işlemi ile gerçekleştirilecek olan kayganlaştırma işlemleri eklemlerin daha rahatlamasını ve hareket edilmesini de kolaylaştırıcı bir etmen olarak görülmektedir. Aynı zamanda da dizlerde görülen kireçlenmenin de giderek azalmasını ve kireçlenme hızının düşürülmesi noktasında da son derecede etkili bir tedavi yöntemi olarak da adından söz ettirebilecektir. Kıkırdağın kaygan bir yapıya tekrar bürünmesinin yanı sıra diz ağrısı tedavisi noktasında dokuların onarılması aşamasında da ne kadar uygun bir seçenek olduğunu da gösterebilmektedir.

Doku Rekonstrüksiyon Yöntemi

Eklem içi enjeksiyon olarak bilinen tedavi yöntemleri arasına yeni nesil olarak eklenen doku rekonstrüksiyon işlemleri içerisinde hyaluronan, kondroitin sülfat ve N-asetilglikozaminoglikan bileşenlerinin diz bölgesine enjekte edilmesi durumu ortaya çıkmaktadır. Diz ağrısı tedavisi noktasında bu bileşenler etkili olarak kullanılarak sağlıklı kalınması noktasında elverişli şartları hastaya sağlamaktadır. Aynı zamanda da kıkırdağın doğal bileşenlerini içererek kıkırdak içerisinde bu maddelerin yeniden üretilmeye başlanması noktasında da etkili bir tedavi yöntemi olarak görülmektedir. Kıkırdağın sağlıklı kalmasını sağlayarak kıkırdak yıkımını engelleme, doku yenileme ve kıkırdak onarımı sonuçlarını da doğurabilecektir. Son teknoloji unsuru olarak görülen diz ağrısı tedavisi seçenekleri arasında var olan bu yöntem ile beraber hastaların kısa süre içerisinde hareket kabiliyetlerine erişerek eski hayatlarına yeniden ulaşmaları durumu da söz konusu olabilecektir. Böylelikle de dizlerin eskisi kadar sağlıklı olmasının da önünü açabilecek bir uygulama olarak da görülebilecektir.

Beylikdüzü Gtos

Adnan Kahveci Mahallesi Keleş Plaza Kat 4 No 70 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon Numarası

0542 491 27 63

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

E-posta Adresi

info@beylikduzugtosterapi.com