Ameliyatsız, yan etkisiz ve ağrısız bel fıtığı, boyun fıtığı gibi ağrılarınıza GTOS Terapi tek seansta hızlı çözümler sunar.

Boyun Düzleşmesi Tedavisi

Boyun Düzleşmesi Tedavisi

Boyun düzleşmesi hareket kabiliyetini önemli ölçüde engellemenin yanında gündelik hayatı zora sokan bir rahatsızlık tipi olarak ifade edilmektedir. Bu noktada doğru pozisyonda konumlanmamak da hastalığın temel sebepleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda da kan dolaşımını da etkilediği için ciddi miktarda ağrıların mahal vermesinde de ön planda kendini gösterebilmektedir. Baş dönmesi, unutkanlık, bitkinlik ve sürekli uyku durumu da boyun düzleşmesinin belirtileri arasında var olmaktadır. Zaman içerisinde boyun fıtığına sebebiyet verecek olan boyun düzleşmesi kısa süre içerisinde giderilmesi gereken bir rahatsızlık tipi olarak ifade edilmektedir. Boyun düzleşmesi tedavisi aşamasında da var olan semptomlar değerlendirilerek en uygun tedavi yönteminin ortaya konulması halinde en iyi sonuçların sağlanabileceği de ortaya çıkabilecek bir detay olarak adlandırılabilecektir.

Boyun Düzleşmesi Sebepleri

Boyun düzleşmesi genel olarak duruş bozukluğundan kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda da yaş ilerledikçe kemikteki kütle kaybından dolayı da yaşanan bir rahatsızlık olarak da değerlendirilmektedir. Sık sık ağır yükler kaldırmak ve fazladan yük taşıma işleri içerisinde olmak da vücudun ağırlık merkezinin değişerek boyun düzleşmesi rahatsızlığına mahal vermektedir. Aşırı derecede bilgisayar kullanımı da boyun düzleşmenin temel sebepleri arasında yer almaktadır. Son olarak bu sebepler arasında skolyoz gibi omurilik bozukluklarına bağlı olarak görülebilen rahatsızlıklar da boyun düzleşmesinin temel sebepleri arasında yer almaktadır. Boyun düzleşmesi tedavisi aşamasında da uzun bir seans dönemine girecek olan kişilerin hareket bozukluğuna bağlı olan durumları fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanları ile gerçekleştirmek kolay bir evre olarak gerçekleştirilebilecektir.

Boyun Düzleşmesi Tedavi Yöntemi

Boyun düzleşmesine bağlı olarak görülebilecek sorunları ortadan kaldırabilmek adına ilk safhalarda kas gevşetici ilaçlar, sıcak uygulamalar ve istirahat önerilmektedir. Ancak ilerlemiş olan rahatsızlıklar aşamasında uygulamaya konulacak olan boyun düzleşmesi tedavisi esnasında da nöral terapi, fizik tedavi, McCanzy metodu ve hidroterapi uygulamaya konulabilmektedir. Bu tedavi yöntemlerinin her sene bir kereliğine gerçekleştirilmesi gereken uygulamalar olarak görülmektedir. Boyun düzleşmesinin tamamen ortadan kaldırılmasa da ağrıların büyük ölçüde dindirilmesi noktasında da etkili olacaktır. Aynı zamanda da hareket kabiliyetinin eskiye en yakın haline erişmesi noktasında da etkin olan çözüm seçenekleri arasında da varlık göstermektedir. Kasların gevşetilmesine ve sinirlerin daha rahat bir biçimde hareket etmesini de sağlama konusunda söz konusu tedavi yöntemleri en elverişli sonuçları doğurabilecek düzeyde de var olarak hastaların uygulamaya koyacağı çözüm yöntemleri arasında da sayılabilecektir.

Beylikdüzü Gtos

Adnan Kahveci Mahallesi Keleş Plaza Kat 4 No 70 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon Numarası

0542 491 27 63

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

E-posta Adresi

info@beylikduzugtosterapi.com