Ameliyatsız, yan etkisiz ve ağrısız bel fıtığı, boyun fıtığı gibi ağrılarınıza GTOS Terapi tek seansta hızlı çözümler sunar.

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi

Boyun fıtığı yanlış hareketlerin düzenli olarak gerçekleştirilmesi sonrasında ortaya çıkan bir rahatsızlık olarak görülmekte olup; kronik olarak da ortaya çıkabilmektedir. Orta yaşlarında olan insanların sık sık yaşadığı sıkıntılardan olan boyun fıtığı; artık kolaylıkla tedavi edilebilmekte olup; ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi çatısı altında da birçok yöntemin ortaya çıktığı da görülebilmektedir. Bu tip tedavi yöntemleri hastaların %85 oranında sorunlarını çözebilmektedir. Bu denli etkili bir yöntem olarak ifade edilmekte olup; hastaların mutlak fayda görebilecekleri bir uygulama olarak da adlandırılabilecektir.

Enjeksiyon Yöntemi

Fıtığın bulunduğu omurilik kanalına kortizon ilacının verilmesi halinde yapılan ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi seçenekleri arasında yer almaktadır. Bu ilacın verilmesi ile beraber de omurilik bölgesinde fıtıktan dolayı meydana gelmiş olan şişliklerde gözle görülür türde bir azalma görülebilmektedir. Hastaların sinir bölgeleri ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi içerisinde sayılabilen bu yöntemle ortadan kalkarak ağrının giderek ortadan kalkmasını da sağlayabilecek türde bir seçenek olarak görülebilecektir. Uygulandığı süre zarfından sonra da 1 hafta sonra tamamen etkisini gösterecek olan bir yöntemdir.

Ozon Yöntemi

Fıtığın ortadan kaldırılmasına dayalı bir diğer yöntem olarak ozon görülebilmektedir. Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi seçenekleri kapsamında değerlendirilebilecektir. Görüntüleme cihazlarının da kullanıldığı bu yöntem esnasında sorunlu olan bölgeye ozon gazı enjekte edilecektir. Ozon gazının dahil edilmesinden sonraki zaman zarfında da etkin olduğu görülebilecek ve fıtıkların küçülerek tüm sinirleri baskı altında olmaktan kurtarabilecek bir durum olarak da ifade edilebilecektir. Kasların rahatlaması ile bu bölgeye olan kan akımı da normal şekilde seyredebilecektir. Hastanın hem fıtıktan hem de ağrılarından kurtulabilmesi konusunda oldukça etkin bir yöntem olarak da adından söz ettirecektir.

Lazer Yöntemi

Fıtığa neden olan disklerin ortadan kaldırılması aşamasında lazer yöntemi gayet de etkili olarak görülebilmektedir. Görüntüleme cihazları ille beraber lazerin uygulanacağı bölgenin içerisinde var olan fıtıkların lazer işlemi ile zaman içerisinde kurutulması, küçültülmesi ve ortadan kaldırılması yöntemleri etkin olarak gösterilebilmektedir. Patlamış fıtıkları kapsamayan bir tedavi yöntemi olan lazer; sadece ilk evrelerde tercih edilebilmektedir. Hastanın anında rahatlamasını sağlayacak türde var olan lazer yöntemi de ameliyatsız bir biçimde etkisini gösterecek olan tedavi seçenekleri arasında var olmaktadır. Boyun fıtığından kurtulmak isteyenlere birkaç seanslık bir tedavi neticesinde sağlanarak ne kadar etkin bir konumda da var olmaktadır. Bu sayede de harekete bağlı olarak ortaya çıkan sorunların ortadan kalktığı da gözlemlenir.

Beylikdüzü Gtos

Adnan Kahveci Mahallesi Keleş Plaza Kat 4 No 70 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon Numarası

0542 491 27 63

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

E-posta Adresi

info@beylikduzugtosterapi.com