Ameliyatsız, yan etkisiz ve ağrısız bel fıtığı, boyun fıtığı gibi ağrılarınıza GTOS Terapi tek seansta hızlı çözümler sunar.

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi

Bel fıtığı yetişkin olan insanlar arasında görülebilen genel bir sorun olarak ifade edilmektedir. Bu rahatsızlıktan sıkıntı yaşayan insanların sürekli olarak kuvvet kaybı ve hareket etme güçlüğü gibi durumlarla karşı karşıya kalmaları durumu da açığa çıkmaktadır. Bel fıtığına kalıcı bir çözüm bulmak adına muayene olan kişilerin ameliyatsız da bu tip bir rahatsızlıktan kurtulabilmeleri gözlemlenebilen bir gelişme olarak ifade edilmektedir. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi akabinde herhangi bir acı, ağrı ya da yan etkinin görülmesi durumu da açığa çıkmamaktadır. Bel fıtığının bulunduğu bölgelerdeki kasların gevşemesine dayalı hareketlerde bulunarak bu tedavilerin ilk giriş aşaması gerçekleştirilecek ve hastaların tedavi yöntemlerine hazır hale gelmesi de sağlanabilecektir. Bu tip tedavi yöntemleri aynı zamanda çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilecek olup, ancak hastaların belli bir zaman diliminde hareketlerine dikkat etmeleri gerektiği de önerilmekte olan bir durum olarak görülebilecektir.

Epidural Enjeksiyon Tedavisi

Epidural enjeksiyon, ameliyatsız bel fıtığı tedavisi arasında sık sık adını duyuran bir yöntem olarak görülmektedir. Aynı zamanda belden iğne yaptırma olarak da bilinen bu yöntemle fıtığın olduğu noktaya yakın olan kaslara ve sinir uçlarına ince iğnelerle giriş yapılmaktadır. İğnelerle tedavi edici sıvıların verilmesinin yanı sıra fıtık içeren bölgeye ozon ve radyofrekans tedavilerinin de uygulanması evresi olarak görülmektedir. Film ya da ultrason yardımı ile gerçekleştirilecek olan bu yöntem belli seanslarda gerçekleştirilmektedir. Seans sonralarında da hastaların bir müddet istirahat halinde olması da önerilen bir durum olarak görülmektedir.

Proloterapi Yöntemi

Proloterapi tedavi yöntemi fıtık evresinde bağların kemiğe yapışma yerlerinde görülen sıkıntılara dayalı çözüm arayışı söz konusu olabilmektedir. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi kapsamında etkili olan bu tedavi yöntemi aşamasında da kemiklerle bağların ilişkileri yeniden düzenlenebilecektir. Bağların duvarlarının daha da sağlam olması sağlanmak adına ilaç tedavisi ve rehabilitasyon uygulamaları da aktif olarak gerçekleştirilebilecektir. Hızlı iyileştirme sağlayacak olan hücrelerin bağ dokusunu yenilemesi ile beraber 3-4 seans içerisinde bu durumun ortadan kalkacağı söylenebilmektedir. Aynı zamanda da vücudun kendisini nasıl iyileştirebileceği de bu tip bir tedavi yöntemi esnasında da görülebilecek ve fıtık hastalığına tutulan bel bölgesinin daha güçlü bir pozisyona bürünmesi durumu da ortaya çıkacak olan bir detay olarak adlandırılacaktır. Kaslarda meydana gelen sorunlara da etkili bir çözüm niteliği taşıyacak olan proloterapi yöntemi ne kadar etkin bir seçenek olduğunu hastalara da gösterebilecektir.

Beylikdüzü Gtos

Adnan Kahveci Mahallesi Keleş Plaza Kat 4 No 70 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon Numarası

0542 491 27 63

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt : 09:00 - 19:00

E-posta Adresi

info@beylikduzugtosterapi.com